Powstanie Sanktuarium Krwi Chrystusa ma trzy źródła. Najpierw Misjonarze Krwi Chrystusa otrzymali tutejszy teren i rozpoczęli na nim działalność formacyjną dla członków Zgromadzenia, dla Wspólnoty Krwi Chrystusa i wszystkich zainteresowanych.

teren-sanktuarium

Po pewnym okresie rozwoju miejscowy biskup ordynariusz uznał to źródło duchowe i uważając, że powinno służyć szerzej całemu Kościołowi, zachęcił Misjonarzy do zbudowania Drogi Przenajdroższej Krwi Chrystusa, a więc siedmiu kaplic ku czci Siedmiu Przelań Krwi Zbawiciela.

Na końcu dzięki Opatrzności Bożej Misjonarze otrzymali dar Relikwii Krwi Chrystusa – część relikwii pochodzących z Mantui. Ich tradycja sięga Golgoty i historii nawrócenia setnika Longinusa.

Arcybiskup Częstochowski dr Stanisław Nowak dnia 21 października 1999 roku oficjalnie erygował w tym miejscu Sanktuarium Krwi Chrystusa.

tablica-wjazdowa_sanktuarium612

Jak powstało sanktuarium?

Updated on 2015-02-18T10:16:17+00:00, by ks. Marcin Pawlicki CPPS.